حمایت از رادیو روغن حبه‌ی انگور

سخنی با شنوندگان رادیو روغن حبه‌ی انگور

از نزدیک به چهارسال پیش با شما هستیم. نمی‌توانیم ابراز کنیم از روزی که با شما از طریق رادیو روغن حبه‌ی انگور در تماس هستیم چه لحظات شگفت‌انگیزی را تجربه کرده‌ایم. بارها با تجربه‌های شما از رادیوی ما اشک ریخته‌ایم، خندیده‌ایم، هیجان‌زده شده‌ایم و گاه حتی ناامید.

اما بد نیست با شما قسمت کنیم تجربه‌هایی را که شاید تا امروز از دید شما دور مانده است. نیک‌تر از ما می‌دانید که فعالیت فرهنگی در جامعه‌ای که هنوز سرانه‌ی مطالعه دو دقیقه در روز است چقدر کار مشکلی‌ست. بهتر از ما می‌دانید برای این که یک رسانه‌ی خودساخته بتواند در فضایی که رسمی‌ترین فعالیت‌ها به سختی به کار خود ادامه می‌دهند بتواند تر و تازه بماند و مخاطبش را راضی کند. چرا راه دور برویم؟ اصلا سر پا بماند. تولید چنین برنامه‌ای که تاکنون به رایگان به دست شما رسیده است البته برای ما هزینه‌های زیاد و کمی داشته است. هزینه‌های مالی به کنار. هزینه‌هایی که حتی شاید نتوانیم هیچ‌وقت از آنها سخنی به میان آوریم. اما همین که شنوندگان‌مان -که به داشتن‌شان بدون هیچ تعارفی می‌بالیم- بدانند که این رسانه‌ی کوچک هم ممکن است متحمل هزینه‌های مالی و روانی شود برای ما کافی‌ست. در تمام این مدت پیش‌نهادهای مالی بسیاری به ما شد. از اسپانسرهای رنگارنگ گرفته تا پخش رادیوی ما در رسانه‌های مختلف. اما ما هیچ‌وقت دوست نداشتیم مجبور شویم در کنار اشعار مولانا برای‌تان پفک نمکی تبلیغ کنیم و وقتی از طعم خوش بهار می‌گوییم ناگهان مجبور شویم سخن از روغن ترمز بگوییم.

رادیوی ما تا امروز مستقل مانده است و تنها راه درآمدزایی امروز ما محصولاتی‌ست که با نام کتاب صوتی در وب‌سایت تهران پادکست منتشر می‌کنیم. محصولاتی که البته شنونده‌های وفادار و خاص ما همیشه از آن‌ها استقبال کرده‌اند و ما را در ادامه‌ی مسیر حمایت کرده‌اند. اما متاسفانه تکنولوژی رسانه‌ای هرچه بیشتر پیش‌رفت می‌کند دست ما در کنترل محصولات‌مان کوتاه‌تر می‌شود. اخیرا گروه‌های تلگرامی بسیاری که نام هوادار ما را یدک می‌کشیدند محصولات فروشی ما را -که البته از تعداد انگشتان دست تجاوز نمی‌کرد- به رایگان روی کانال‌های تلگرامی گذاشته‌اند و بی‌خبرانی هم آن‌ها را به رایگان دانلود کرده‌اند. اما همین دانلودهای رایگان چنان ضربه‌ای به برنامه‌ریزی‌های ما زده که حتی از گفتن بخشی از آن نیز عاجزیم. ما تا امروز سعی کرده‌ایم هزینه‌های رادیو را با محصولات‌مان تامین کنیم و این اقدام بعضی از دوستان -که ما نام آن را ناآگاهی می‌گذاریم- کار را به جایی رسانده که ما حتی برای تامین هزینه‌های اندک وب‌سایت هم دچار مشکل شویم. از شما عاجزانه می‌خواهیم که اگر با چنین کانال‌هایی برخورد می‌کنید این مسئله را به آن‌ها گوشزد کنید. اپیزودهای رادیو روغن حبه‌ی انگور از ابتدا تا همیشه رایگان خواهد ماند و محصولاتی که ما تولید می‌کنیم برای تامین هزینه‌هایی‌ست که بتوانیم هم‌چنان مستقل و شاداب در کنار شما بمانیم. از این که دوستانی که محصولات ما را به رایگان برای دانلود می‌گذارند تذکر می‌دهید ممنونیم.

از امروز در وب‌سایت‌مان بخشی را قرار داده‌ایم که شما می‌توانید از رادیو روغن حبه‌ی انگور حمایت کنید. این حمایت کاملا اختیاری‌ست و حمایت نکردن شما باعث نخواهد شد این رشته‌ی زیبا بین ما و شما قطع شود اما بی‌شک حمایت‌تان از رادیوی ما می‌تواند ما را در ادامه‌ی مسیر مستقل ماندن استوار نگاه دارد. شما می‌توانید هر مبلغی که دوست دارید به رادیوی ما کمک کنید و امیدوارم به نیکی بدانید که این همراهی تاثیرات بسیار زیادی در ادامه‌ی راه ما خواهد داشت. کم لطفی بعضی از دوستان در ضربه‌های مالی و روانی ناخواسته‌شان به گروه کوچک ما اما هیچ‌گاه باعث نخواهد شد این ارتباط قطع شود. ما قید شما را نخواهیم زد. ماه باشید. 🙂

رادیو روغن حبه‌ی انگور.

حمایت – داخل کشور

حمایت – خارج کشور